templatemo.com


    enginculhaci@windowslive.com

John Green - İlk Aşk"Amour aime aimer amour!"

"Sevgi sevgiyi sevmeyi sever!"
Hasan arkasından gelip ıslık çaldı. "Vallahi kâfir, kaybolmadığımız için şanslısın çünkü on dakika daha sürse seni öldürüp yiyecektim."

Hafif meyilli tepeden aşağı inip hızlı adımlarla markete doğru yürüdüler, mezarlığı es geçecelerdi. Fakat tam o anda Colin mezarlıkta tekrar bir hareket görünce başını çevirdi ve donakaldı. Hasan da aynı anda fark etmiş gibi görünüyordu.

"Colin," dedi Hasan.

"Evet," diye karşılık verdi Colin sükûnetle.

"Yanılıyorsam düzelt ama mezarlıktaki şu kız benim kız arkadaşım mı?"

"Yanılmıyorsun."

"Ve bir erkeğin üstüne binmiş vaziyette."

"O da doğru," dedi Colin.

Hasan dudaklarını büzüp başıyla onayladı. "Ve sırf yanlış anlaşılma olmasın diye dile getirmek istiyorum, kendisi çıplak."

"Aynen öyle."
"Carver'daki mahpushaneye birkaç kez düşmüşlüğüm var ha. 1948'de alkollü yakalandım; 1956'da kamuya zarardan girdim; ha bir de 1974'te kanuna aykırı olarak ateşli silah kullanıp Caroline Clayton'ın evcil yılanını öldürdüğüm için iki gece içerde yattım. O pis sefil yaratığı öldürdükten sonra Mary benim kefaleti ödemediydi. Yahu ben nerden bileyim hayvanatın evcil olduğunu? Altı ay evvelden ödünç aldığı çekici bulayım diye Caroline Clayton'ın evine giriyorum, bir de bakıyorum mutfakta kıvrıla kıvrıla dolanan bir yılan. Sen olsan ne yapardın oğlum?" diye sordu Colin'e.

Colin biraz düşündü. "Birisinin evine kapıyı çalmadan mı girdiniz yani?" diye sordu.

"Yoo, çaldım da evde değildi."

"Bu da suç," diye belirtti Colin. "Mülke izinsiz girmek."

"Neyse ki beni sen tutuklamamışsın, evladım," dedi Starnes. "Her neyse, yılanı gördün müydü öldürecen. Bana böyle öğrettilerdi ya. Ben de vurdum işte. Tam ortadan ikiye böldüm. O akşam Caroline Clayton benim eve geldiydi rahmetli, bir yandan çığlık atıyor, bir yandan ağlıyor, neymiş Jake'i ben öldürmüşüm, dedim ki Jake kimdir necidir bilmem ama onu başkası öldürmüştür, ben bir tek şu sefil yılanı öldürdüm. Ama sonradan ortaya çıktı ki Jake zaten yılanmış, hatun da yılanı çocuğu gibi severmiş. Hiç evlenmediydi tabii. Ah günah kadar çirkindi rahmetli."

Copyright © 2012-2020 Engin Culhacı | Personal Website