templatemo.com
    enginculhaci@windowslive.com

John Green - David Levithan / Tek İsim Tek KaderBir şeyler kırıldığı zaman onların tekrar bir araya gelmesini engelleyen, kırılma eylemi değildir. Sebebi ufak bir parçanın kaybolmasıdır... artık son iki parça istese bile bir araya gelemez. Tüm şekil değişmiştir.Üstümde giysilerle battaniyenin üstünde yatıyordum; göğsümde bir ağırlık, gözlerim kapalı, aklımda deli düşünceler. Tıfıl'ı düşünüyordum. Ona telefonda söylemek istediğim -ama söylemediğim- içler acısı şey şuydu: Ufak bir çocukken bir şeyin vardır hani; battaniye olabilir, pelüş hayvan olabilir. Benim üç yaşında filanken Noel'de hediye edilen pelüş bir sincabım vardı. Öyle bir oyuncağı nereden bulduklarını bilmiyorum ama önemli değil, arka bacaklarının üstünde oturan bir sincaptı, adını Marvin koymuştum ve on yaşına kadar filan kulaklarından tutup peşimde sürüklemiştim.

Sonra bir ara, hani Marvin'le bir alıp veremediğim olduğundan değil ama diğer ayuncaklarımla birlikte dolabın içinde daha fazla vakit geçirmeye başladı, sonra daha da fazla... ta ki Marvin sürekli dolapta yaşamaya başlayana kadar.

Fakat yine de çok uzun zaman Marvin'i zaman zaman dolaptan çıkarmış ve bir süreliğine de olsa onunla takılmıştım. Benim için değil, onun için. Akıl kârı bir iş olmadığının farkındaydım ama yine de yapıyordum.

Ve Tıfıl'a söylemek istediğim şey kimi zaman kendimi onun Marvin'i gibi hissettiğimdi.Schrödinger bir düşünce deneyi yapmış. Şimdi şöyle, bir makalede eğer bir elektron dört farklı yerde olabiliyorsa, elektronun o dört yerden hangisinde olduğu kesinleşene kadar, o elektronun aynı anda dört yerde birden olabileceği tartışılıyormuş. Anlayabildin mi?

Copyright © 2012-2020 Engin Culhacı | Personal Website